Достапни линкови

Ирачкиот премиер следната недела ќе ја посети Кина


Премиерот на Ирак Нури ал-Малики
Премиерот на Ирак Нури ал-Малики следната недела ќе престојува во тридневна посета на Кина. Со своите домаќини е предвидено да разговараат за прашања за енергијата и инвестициите. Ал-Малики ќе се сретне со кинескиот претседател Ху Џинтао и со премиерот Вен Џиабао.
XS
SM
MD
LG