Достапни линкови

НАТО може да ја бомбардира Либија и за време на Рамазан


Од НАТО соопштуваат дека би можеле да продолажт со бомбардирањата во Либија и за време на муслиманскиот свет месец Рамазан, ако силите на либискиот лидер Моамер Гадафи продложат да ја бомбардираат областа што е во рацете на бунтовниците. Од НАТО велат дека ќе почекаат да видат што ќе се случи до 1 август кога почнува светиот месец. Алијансата стравува дека бомбардирањето за време на Рамазан, може да предизвика јавно негодување во исламскиот свет.
XS
SM
MD
LG