Достапни линкови

Романија-еден човек загинал при уривање на мал авион


Архива
Еден човек загина, а еден е потешко повредено при уривање на мал авион во близина на селото Шарна во јужниот дел на Романија. Според портпаролот на романскиот Инспекторат за вонредни состојби, Марина Дину, едниот од двајцата патници во авионот што ја преживеа несреќата, е во бесознание и се наоѓа во критична состојба. Причините за несреќата засега не се познати
XS
SM
MD
LG