Достапни линкови

Ал Џазира од ноември ќе зрачи на Балканот


Во ноември би можело да започне емитувањето на програма на телевизијата „Ал Џазира“ за Балканот, соопшти директорот одговороен за регионот Горан Милиќ. Централното студио ќе биде во Сараево, а „Ал Џезира“ ќе има студија и во Загреб, Белград и Скопје. Програмата за Балакот ќе се емитува на јужнословенските јазици.
XS
SM
MD
LG