Достапни линкови

Францускиот Претседател Саркози во посета на Авганистан


Францускиот Претседател Никола Саркози пристигна во Авганистан каде што ќе ги посети француските трупи во Каписа.
Франција, како и САД, најави дека ќе ги повлече своите војници од Авганистан порано од очекувањата.
Воените операции во Авганистан траат речиси 10 години.
XS
SM
MD
LG