Достапни линкови

Со беспилотни летала убиени најмалку 45 милитанти во Пакистан


Пакистан -- архива
Најмалку 30 милитанти се убиени при серија американски ракетен напад од беспилотни летала во пакистанскиот северозападен регион во близина на границата со Авганистан.
Пакистанските власти соопштија дека биле погодени едно возило во западен Вазиристан и воено засолниште на милитантите во областа.
XS
SM
MD
LG