Достапни линкови

Продолжува третата регионална лидерска средба во Охрид


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Третата регионална лидерска средба чиј домаќин е македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов продолжува денеска во Охрид. На средбата присуствуваат претседателите на Албанија, Црна Гора и Косово, Бамир Топи, Филип Вујановиќ и Атифете Јахјага.
Тие ќе разговараат за евроатланската интеграција на земјите и за зголемување на регионалната соработка.
Во план е претседателите да присуствуват и на свеченото отворање на 51. меѓународен фестивал Охридско лето.
XS
SM
MD
LG