Достапни линкови

Клинтон-Сирискиот претседател ја загуби легитимноста


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека сирискиот претседател Башар ал Асад ја загубил легитимноста. Клинтон ги осуди и нападите на американската и француската амбасада во Дамаск од страна на силите лојални на Асад.
Во минатата недела францускиот и американскиот амбасадор ги посетија засолништата на опозицијата во Хама.
XS
SM
MD
LG