Достапни линкови

Италија повикува на политичко решение на состојбата во Либија


Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини
Италија наводно повикува на политичко решение за конфликтот во Либија, кое предвидува ставање крај на режимот на лидерот Моамер Гадафи. Италијанскиот министер за надворешни работи Франко Фратини го даде предлогот во интервју за алжирскиот весник Ел Џабар.
Предлогот на Фратини е по изјавата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони кој изјави дека не ја поддржува мисијата на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG