Достапни линкови

Убиени 10 милитанти во Пакистан


Најмалку десет милитанти се убиени при американски ракетен напад во пакистанскиот бунтовнички северозападен регион во близина на границата со Авганистан.
Пакистанските власти соопштија дека било погодено едно населеено место и возило во западен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG