Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне наместа ќе биде нестабилно облачно со локален дожд и грмежи. Утринската температура од 13 до 20, а дневната од 30 до 38 степени.
Во Скопје ќе биде сончево, попладне умерено нестабилно облачно со можност за локален дожд и грмежи. Утринската температура околу 18, а дневната ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG