Достапни линкови

Во напад на бомбаш самоубиец загинале 7 луѓе


Најмалку седум луѓе загинаа , а повеќе од 20 се повредени во експлозија која ја предизвикал бомбаш самоубиец за време на еден политички собир во северозападниот дел на Пакистан. На митингот на Муслиманската Партија во близина на долината Сват, требало да присуствува и министер од владата на Пакистан, но експлозијата се случилаа пред тој да се појави на местото. Ниту една група не ја презеде одговорноста до сега.
XS
SM
MD
LG