Достапни линкови

Турција-опозицијата се враќа во парламентот


Првата седница на новиот Парламент
Tурската најголема опозициска Републиканска народна партија денеска соопшти дека нејзините пратеници ќе положат заклетва и ќе го прекинат бојкотот на Парламентот. Тие се враќаат во Парламентот , откако се договорија со владејачката Партија на правдата и развојот за решавање на проблемот со притворените опозициски пратеници. Се очекува 135 пратениците од Републиканска народна партија уште денеска да положат заклетва.
XS
SM
MD
LG