Достапни линкови

Казахстан-полицијата убила 9 милитанти


Погреб на еден од полицајците убиен во Акбот
Полицијата во Казахстан соопшти дека убиле 9 милитанти осомничени за напади врз безбедносните сили во проблематичниот западен регион. Во регионот Акбот од 30 јуни до сега загинаа четворица полицајци.
XS
SM
MD
LG