Достапни линкови

Девет луѓе загинаа во сообраќајна несреќа во Грција


Архива
Девет луѓе , од кои три деца загинале денеска во сообраќајна несреќа во северниот дел на Грција, соопшти полицијата. Во несреќата се повредени уште 4 луѓе. Возилото со кои се превезувале сите патници излетало од патот, удрило во банкина, се превртело и паднало во канал. Полицијата претпоставува дека преголемата брзина со кое се движело возилото најверојатно е причина за несреќата.
XS
SM
MD
LG