Достапни линкови

Петмина загинати во авионска несреќа во Сибир


Петмина луѓе загинале, а четворица биле повредени кога руски авион се урнал за време на принудното слетување на една реката Об во Сибир. Во авионот имало 33 патници и членови на екипажот, а бил принуден да слета поради оган во еден од моторите
XS
SM
MD
LG