Достапни линкови

Продолжување на разговорите за максимално задолжување во Белата куќа


Американскиот претседател Барка Обама во Белата куќа закажа продолжување на разговорите околу буџетот. откако не беше постигнат договор со републиканците за максималното задолжување.Претседателот на претставничкиот дом Џон Бенер изјави дека целта на разговорите треба да биде намалување на дефицитот за околу две илјади милијарди за 10 години, што е половина од она што минатата недела го предложи Обама. Обама ќе одржи пресс конференција во текот на денот.
XS
SM
MD
LG