Достапни линкови

Одбележување на 16 годишнината од масакрот во Сребреница


Во Мемориајлниот центра Поточари ќе бидат одбележани 16 години од страдањата на бошњаците во Сребреница кои биле убиени откако силите на војската на Република Српска во јули 1995 та година ја заземале таа енклава. Тогаш се убиени речиси осум илјади муслимани главно мажи и млади луѓе.
XS
SM
MD
LG