Достапни линкови

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе во Турција


Европскиот комесар за проширување Штефан Филе ја почнува тридневната посета на Турција. За време на посетата ќе бидат разгледувани начините како да се излезе од блокадата на турските пристапни преговори со ЕУ.
XS
SM
MD
LG