Достапни линкови

Времето денеска, сончево и многу топлоВремето ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од северен правец.
Доцна попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 28 до 38 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 37 степени.
XS
SM
MD
LG