Достапни линкови

САД ја суспендираа воената помош за Пакистан


Пакистански војници
Соединетите држави објавија дека ќе повлечат дел од воената помош за Пакистан. Претходно медиумите објавија дека ќе бидат повлечени 800 милиони долари. Од Белата куќа велат дека Пакистан направил некои чекори кои довеле до тоа помошта да биде повлечена. Од таму велат дека Пакистан е „важен сојузник во борбата против тероризмот", но дека односот меѓу САД и Пакистан е комплициран.
XS
SM
MD
LG