Достапни линкови

Панета од Авганистан, отпатувал во Ирак


Леон Панета
Шефот на Пентагон Леон Панета пристигна во Багдад на разговори со ирачките официјални претставници. Претходно Панета беше во посета на Авганистан, на разговори со тамошните власти,а ги посети и американските војници кои треба да се повлечат од Авганистан до крајот на годината. Панета на местото секретар за одбрана дојде на 1 јули.
XS
SM
MD
LG