Достапни линкови

Обама сака намалување на дефицитот за 4 билиони долари


Американскиот претседател Барак Обама се уште стои на намерата да се намали дефицитот за околу 4 билиони долари , и нема се тргнеме од таа политичка борба, изјави Вилијам Дејли, преставник од Белата Куќа. Со тоа сака да се испрати порака на светот дека САД ги држат своите фискални проблеми под контрола, изјави Дејли.
XS
SM
MD
LG