Достапни линкови

Саудиска Арабија-обезглавени тројца осудени на смрт


Архива
Тројца мажи осудени на смрт, денеска биле погубени во Саудиска Арабија. На осудениците им биле отсечени главите со сабја. Мажите биле осудени на смрт, затоа што провалиле во станот на еден човек, го ограбиле, а потоа го убиле. Во Саудиска Арабаја од почетокот на годината до сега се извршени 30 смрти казни. Тоа е повеќе од извршените казни во текот на цела 2010-та година. Судските власти може да изречат смртна казна за силување, вооружен грабеж, убиство и трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG