Достапни линкови

Потона брод во реката Волга во Татарстан


Волга
Најмалку еден човек загина, а повеќе од 60 се исчезнати кога бродот со кој се превезувале потонал денеска во реката Волга, во Татарстан. На бродот „Бугарија“ се превезувале 173 луѓе. Хеликоптер и два спасувачки чамци во моментов учествуваат во спасувачката акција.
XS
SM
MD
LG