Достапни линкови

Либија- продолжуваат борбите за Триполи


Тенк на бунтовниците, стациониран на 50 км од Триполи
Борбата меѓу силите лојални на Моамер Гадафи и бунтовниците продолжуваат и денеска во Либија. Безбедносните сили започнаа контранапад против бунтовниците кои се стационирани на 50 километри југозападно од Триполи. Бунтовниците се обидуваат да се приближат до Триполи, упориштето на Гадафи.
XS
SM
MD
LG