Достапни линкови

Дагестан-втор случај на убиство на имам за само еден месец


Во едно село во Дагестан синоќа бил убиен имам, што е втор случај на убиство на имам за само еден месец, соопштуваат властите. Имамот бил застрелан веднаш по завршувањето на вечерната молитва.
XS
SM
MD
LG