Достапни линкови

САД бараат помош од Кина за Северна Кореја


Адмирал Мајк Мулен
Командантот на американскиот Генерал штаб Мајк Мулен го повика Пекинг да ги искористи своите односи со Пјонгјанг за да се обезбеди регионална стабилност. Адмирал Мајк Мулен изјави дека Вашингтон во никој случај не сака да го запре влијание на Кина но дека САД ќе останат активни во азискиот дел на Пацификот за долго време. Мулен е во четиридневна посета на Кина на разговори со својот колега Чен Бингде.
XS
SM
MD
LG