Достапни линкови

Украина-во пожар во старечки дом загинале 16 луѓе


Архива
Шеснаесет луѓе загинале во пожар во еден старечки дом во западна Украина, соопштуваат од украинското Министерството за вонредни ситуации. Во пожарот се повредени уште 11 луѓе, меѓу кои двајца од вработените во Домот. Од повредените троја-ца се во критична состојба. Од министерството соопштуваат дека причина за пожарот е невнимателно ракување со оган. Огнот избувнал по полноќ, во момент кога во домот имало 25 луѓе.
XS
SM
MD
LG