Достапни линкови

Авганистан-полицијата пронашла 7 обезглавени тела


Авганистанските безбедносни сили денеска пронашле обезглавени тела на седум луѓе. Тие се дел од 28-те деминери, кои беа киднапирани минатата недела во провинцијата Фарах. Телата биле пронајдени од полицијата и племенските старешени. Работниците беа киднапирани во облас која е седиште на Талибанците. Досега никој не ја презеде одговорноста за настанот.
XS
SM
MD
LG