Достапни линкови

Чавез-Венецуела ќе добие 4 милијарди долари заем од Кина


Уго Чавез
Венецуела ќе добие 4 милијарди долари заем до Кина, соопшти претседателот Уго Чавез во кратко телевизиско обраќање, прво по операцијата. Чавез рече дека заемот е за зајакнвање на заеднички развојни проекти, како што е на пример железницата во Венецуела.
XS
SM
MD
LG