Достапни линкови

Либија-НАТО погодиле позиција за лансирање на ракети


НАТО соопшти дека нивните борбени авиони погодиле позиција за ракетни лансирање во Либија, јужно од градот Мисрата. Според Алиајнската поцизијата с екористела за анапди на цивилите. НАТО се обидува да им помогне на бунтовниците да се доближат на Триполи, кој се уште е во рацете на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG