Достапни линкови

САД формала ја признаа независноста на Јужен Судан


Сoединетите држави формално ја признаа независноста на Јужен Судан. Американскиот претседател Барак Обама најави дека Вашингтон ќе ја признае најновата држава во светот . Илјадници луѓе и преставници на меѓународната заедница денеска ја слават независноста на земјата.
XS
SM
MD
LG