Достапни линкови

Казахстан - Во престрелка загинале 1 полицаец и 9 милитанти


Eден полицаец е убиен, а тројца повредени во судирите со вооружена група милитанти во западниот дел на Казахстан, соопштија тамошните власти. Во борбите кои се воделе ноќеска загинале и 9 милитанти . Во областа Темир во Казахстан полицијата се обидува да се справи со милитантите кои ја окупираа областа на први овој месец
XS
SM
MD
LG