Достапни линкови

Иран - Американските носачи на авиони се подвижни цели


Висок командант на Иранската револуционерна гарда денеска се закани дека ќе ги нападнат американските носачи на авиони ако тие се насочат кон Иран, поради неговата нуклеарна програма . Али Хајизадек, командант на воздушните сили на гардата изјави дека „носачите на авиони... се подвижни цели.“ Ако непријателот ни се заканува, ние ќе се насочиме кон нив, изјавил командантот.
XS
SM
MD
LG