Достапни линкови

Израел уапси 35 про-палестински активисти


Израелски полицајци на аеродоромот во Тел Авив
Израел деенска уапси 35 про-палестински активисти кои со авион од Германија пристигнале на меѓународниот аеродром во близина на Тел Авив. Апсењата се најновиот дел од акциите на Израелците да ги спречат активистите оргаизирани од цела Европа да се приклучат на организираните протести на Западниот брег. Од Министерството за внатрешни работи на Израел, соопштија денеска дека во последните два дена испрашувале повќе од 400 луѓе кои слетале во Израел. Од тие 124-ца се уапсени, шест се испратени дома, а на останатите им било дозволено да влезат во земјата
XS
SM
MD
LG