Достапни линкови

Патнички авион со 112 патници се урна во Конго


Congo -- Salvage workers gather at the scene of a United Nations plane crash in Kinshasa, 04Apr2011
Авион со 112 патници се урна денеска додека се обидуваше да при лоши временски услови и силен дожд да слета на меѓународниот аеродром кај Кисанџани, Демократска Република Конго.
Спасувачите извлекле 40 тина преживеани.
Портпаролот на владата Ламберт Лембе изјави дека несреќата се случила на 200 метра од аердромот.
XS
SM
MD
LG