Достапни линкови

Во Дубровник продолжува 6 Крoација самит


Денеска во Дубровник продолжува вчера започнатиот Кроација самит за перспективите на регионот и ширењето на Европската Унија.
Поради доаѓањето на косовскиот Премиер Хашим Тачи во Дубровник нема официјален преставник на Србија.
Главни теми на 6 Кроација самит се инвестициите, безбедноста на Средоземјето и ширењето на ЕУ кој Југо-источна Европа.
XS
SM
MD
LG