Достапни линкови

ЕК ги поддржува приоритетите на полското претседателство


Европската комисија ќе и биде лојален партнер на Полска во текот на нејзиното шестмесечно претседавање со Европската унија. Ова денеска во Варшава го изјави претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо по состанокот на европските комесари со полската влада. Тој додаде дека Комисијата ги поддржува приоритетите на полското претседателство. Едно од нив, е и проширувањето на Унијата со земји од Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG