Достапни линкови

Британија, САД и Канада со поцврсти забрани за Иран


Вилијам Хејг
Британија, Соединетите држави и Канада ја проширија листата на членови на иранската влада на кои им е забрането да патуваат во овие земји поради контроверзната иранска нуклеарна програма. Шефот на британската дипломатија Вилијам Хејг изјави денеска дека забраната се проширува и на научници и инжењери кои работат за иранската влада.
XS
SM
MD
LG