Достапни линкови

Во Египет протести за забрзување на реформите


Илјадници луѓе денеска излегоа на улиците во египетските градови да бараат правда за жртвите на режимот на поранешниот претседател Хосни Мубарак. За време на протестите против Мубарак во почетокот на годинава полицијата убила над 900 луѓе. На денешните протести е побарано од привремената воена власт да го забрза планот за транзиција на земјата кон демократија.
XS
SM
MD
LG