Достапни линкови

Про-палестинските активисти блокирани во Европа


Извесен број про-палестински активисти беа блокирани на европските аердроми а Израел одби да даде дозвола за влез во земјата и на двајца американци.
Земјата се соочува со бран про – палестински активисти претежно од Европа кои пристигнуваат на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив за да учествуваат на протестите покрај зелената линија која го оделува Израел од Западниот Брег.
Израел предупреди дека нивното прикажување како обични патници може да го забави процесот на слетување на Бен Гурион.
XS
SM
MD
LG