Достапни линкови

Полицијата во Карачи со наредба да се стрела врз насилниците


Безбедносните сили во Карачи добија наредба да го убијат вооружените насилници, по трите дена насилство во кое загинаа над 60 лица.
Станува збор за едно од најлошите насилства во Карачи, град во Пакистан и упориште на верски и етнички судири.
Во средата беа убиени 34 лица кога едно лице стрелаше по улиците. Полицијата истражува и се смета дека станува збор за судир меѓу Мутаџида Куами движењето и Авами Националната Партија.
XS
SM
MD
LG