Достапни линкови

Израел забрани влез за 2 про-палестински активисти


Про-палестинска демонстрантка во Париз. Архива 3 јуни 2010 година.
Израел одби да даде дозвола за влез во земјата на двајца Американци, Земјата се соочува со бран про-палестински активисти претежно од Европа, кои пристигнуваат на аеродромот Бен Гурион во Тел Авив за да учествуваат на протестите покрај зелената линија која го оделува Израел од Западниот Брег.
Се очекуваат 600 активисти, а Израел предупреди дека нивното прикажување како обични патници може да го забави процесот на слетување на Бен Гурион.
XS
SM
MD
LG