Достапни линкови

Силна експлозија во воен склад во Tуркменистан


Силна експлозија синоќа одекна во воен склад во туркменистанскиот град Абадан. Силната експлозија ги уништила и куќите во близина, а туркменистанскиот сервис на РСЕ информира дека пожарникари и војници го евакуирале населението од градот. Абадан се наоѓа на околу 20 километри западно од главниот град на Туркменистан, Ашгабат. Се уште не се знае причината за експлозијата.
XS
SM
MD
LG