Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево, претежно тивко и потопло.
Утринската температура се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.
Топло време ќе се задржи и во наредните денови.
XS
SM
MD
LG