Достапни линкови

Пакистан- 10 луѓе загинале во престрелка во Карачи


Намалу 10 луѓе загинале кога двајца вооружени мажи пукале на автобусите со кои луѓето се превезувaле во пакистанскиот град Карачи. Локалните власти велат дека во нападот се повреднеи уште 20 луѓе. Не е познат идентитетот на напаѓачите бидеjќи веднаш го напуштиле местото на настанот. Во Карачи со недели траат насилствата меѓу двете спротиставени етнички заедници. Властите велат дека во изминатиот период се убиени над 40 луѓе.
XS
SM
MD
LG