Достапни линкови

Обвинет Албанецот кој пукаше на аеродоромот во Франкфурт


Полиција и болничари по инцидентот на 2 март 2011
Германското обвинителскто денеска соопшти дека поднеле обвинение за убиство против 21-годишниот Албанец од Косово, за убиството на двајца Американци на аеродромот во Франкфурт. Суви Ука, кој израснал во Германија, е обвинет за нападот кој го изврши на 2 март. Ако биде осуден, тој се соочува со доживотна казна затвор. Властите соопштија дека Ука по неговото апсење на аеродромот признал дека сака да ги убие американски војници порадинивната вклученост војната во Авганистан.
XS
SM
MD
LG