Достапни линкови

Авганистан-13 луѓе загинале во воздушни напади на НАТО


Архива
Тринаесет цивили се убиени во воздушните напади на НАТО силите во авганистанската провинција Кост. Според тамошните локални власти, во нападот биле убиени 8 жени, 4 деца и еден маж.
XS
SM
MD
LG