Достапни линкови

Русија со критика до ЕП за резолуцијата за избори


Руското министерство за надворешни рботи денеска го критикуваше Европскиот Парламент за изгласување на резолуција со која се повикува Москва да гарантира слободни избори и да ги повлече забраните за за ограничување на слободата на опозициските партии. Од руското министерство велат дека резолуцијата е обид за мешање во руските внатрешни работи. Европскиот Парламент денеска во Стразбур со големо мнозинство , ја донесе резолуцијата.
XS
SM
MD
LG